Поштово-телеграфна контора поч. ХХ ст.. (вул. Героїв Майдану, 64)

Двоповерховий, цегляний, пофарбований. Насичений декор головного фасаду оформлений за допомогою цегляного мурування, елементи якого запозичено з різних стилів, серед яких простежуються неоренесансні та національно-романтичні риси. Перший поверх головного фасаду розчленований рустованими пілястрами та увінчаний типовим для цегляної архітектури карнизом із зубчиками. Другий поверх виконаний у вигляді мансарди. Вікна обох поверхів обрамлені колонами та сандриками. В об’ємній композиції будинку домінує ризаліт парадного входу, який увінчаний високим фронтоном та напівсферичним куполом із шпилем. Над входом – кований напівкруглий балкон. Загалом споруда нагадує невеличкий палац, деталі якого підкреслено пофарбуванням. Побудований на початку ХХ ст. для Проскурівської поштово-телеграфної контори.

Проскурівська поштово-телеграфна контора була створена у середині 1880-х рр. в результаті об'єднання поштової контори та телеграфної станції. Містилась спочатку в найманому приміщенні. На початку ХХ ст. для потреб контори спорудили двоповерхову будівлю, в якій вона діяла до початку 1920-х рр. В радянські часи будинок перебував у відомстві державних установ, нині тут розташований обласний військовий комісаріат.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00Відео


Хмельницький цікавий"Читати, щоб бути в тренді": як пройшов Всеукраїнський тиждень дитячого та юнацького читанняТворчість Кобзаря очима українських поетів