Прибутковий будинок 1901 р. (вул. Проскурівська, 69)

Двоповерховий, цегляний, тинькований, у плані прямокутний. Вирішений у стилі модерн. Загальна композиція головного фасаду асиметрична – один бік має на рівні другого поверху гранчастий еркер, який увінчаний шестигранним шатром із шпилем, інший бік фасаду має розкріповку, яка увінчана прямокутним аттиком. Фасад оздоблений деталями, характерними для стилю модерн. Асиметрію також підкреслюють розташовані на рівні другого поверху розкріповки балкони, які оздоблені ажурними металевими гратами, малюнок яких виконаний у стилі модерн. У 1970-х рр. з’єднаний переходом із сусіднім будинком № 67.

Будинок – цікавий зразок міської забудови початку ХХ ст., зберігся дотепер майже без змін та має архітектурну цінність як частина історичного середовища центральної вулиці міста.

Побудований у 1901 р. та використовувався як будинок готельного типу – «мебльовані кімнати». З березня 1917 р. по лютий 1918 р. у будинку працювала Проскурівська Рада робітничих і солдатських депутатів, як один із органів місцевого самоврядування. Рада була створена 10 березня 1917 р. після повалення царського самовладдя, складалась з 153 депутатів, більшість з яких була меншовиками та есерами, представниками єврейських партій. Після встановлення радянської влади (кінець 1920 р.) будинок був націоналізований і переданий у міську власність. У другій половині ХХ ст. включений у комплекс дитячої художньої школи (нині – дитяча школа образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва). 

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00