Прибутковий будинок кін. ХІХ ст., поч. ХХІ ст. (вул. Кам’янецька, 66)

Двоповерховий, цегляний, у плані прямокутний. Виконаний у цегляному стилі, який скритий в результаті утеплення фасаду та ремонту на початку ХХІ ст. Головний фасад має симетричну композицію, оздоблений деталями, виконаними за допомогою цегляного мурування. Увінчує фасад розвинутий фриз, над яким по центру невеликий трикутний аттик з напівциркульним слуховим вікном. Симетрію підкреслював балкон з ажурним мереживом металевих грат (демонтований у другій половині ХХ ст., дверний проріз на балкон закладено цеглою). На початку ХХІ ст. загальний об’єм будівлі спотворений добудовою мансардового поверху, цегляне оздоблення скрите в результаті утеплення фасаду та ремонту.

Будинок – цікавий зразок міської житлової забудови кінця ХІХ ст. та мав архітектурну цінність завдяки своєму цегляному муруванню.

Побудований наприкінці ХІХ ст. та належав одному із проскурівських купців, який перший поверх використовував як крамницю, другий – житловий.

Нині використовується для комерційних потреб

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00







Відео


Хмельницький цікавий



Творчість Кобзаря очима українських поетів



Шевченко вустами жінок