Прибутковий будинок кін. ХІХ ст., поч. ХХІ ст. (вул. Проскурівська, 4)

Двоповерховий, цегляний, тинькований, у плані прямокутний. Зведений у стилі неоренесансу у 1890-х рр. Фасад витримано у лаконічному ритмі віконних прорізів, які на другому поверсі фланковано пілястрами та оздоблено лучковими сандриками на кронштейнах та підвіконними нішами з квітковими розетками. Внаслідок реконструкції, проведеної у середині ХХ ст., будинок втратив високе чотиригранне загострене шатро, що увінчувало його бічну розкріповку, а також балкон на другому поверсі. Перший поверх пристосований під заклади торгівлі, має вікна іншої конфігурації ніж на другому, під час останніх перебудов був оздоблений сучасними матеріалами. У 2000-х рр. добудовано мансарду.

Будинок є типовим для забудови Проскурова кінця ХІХ – початку ХХ ст. та має цінність як частина історичного середовища центральної вулиці міста.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00