Житловий будинок 1907 р. (вул. Шевченка,7)

Одноповерховий з мансардою, цегляний, частково тинькований, у плані прямокутний. Фасад оформлений з використанням елементів стилю модерн за допомогою цегляного мурування, декор якого частково підкреслено тинькуванням. У загальній композиції споруди виокремлюється асиметрично розміщений ризаліт, який увінчаний ступінчастим аттиком. Чітко простежуються деталі модернового декору: пілястри з колами та стрічками, багато декорований аттик тощо. Мансардний поверх на головному фасаді прихований під двоскатним дахом та має лише вікна на бічному фасаді.

Будинок належить до зразків міської садибної забудови кінця ХІХ – початку ХХ ст., зберігся дотепер майже без змін та має архітектурну цінність завдяки поєднанню цегляного стилю з елементами модерну.

Споруджений у 1907 р.

Нині використовується як житло та для комерційних потреб.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00Відео


Хмельницький цікавийРисунки, що стали емалямиЕнергонезалежна бібліотека