Житловий будинок кін. ХІХ ст. (вул. Грушевського, 52)

Одноповерховий, цегляний, у плані прямокутний. Збудований у цегляному стилі, декор якого підкреслено пофарбуванням. Головний фасад має симетричну композицію, розчленований рустованими пілястрами, центр підкреслено чотирма віконними прорізами (одне вікно перебудовано на дверний проріз). Вікна оздоблені лиштвами з замковим каменем.

Побудований на початку ХХ ст. як приватний. З перших років радянської перейшов у власність міста та використовувався як адміністративний. У 1920-х – 1930-х рр. тут розміщувалися окружні правління кооперативних установ – «Окркустпромсоюз» та «Молочарсоюз».

Будинок є типовим зразком забудови міського середовища кінця ХІХ – початку ХХ ст. Використовується для комерційних потреб.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00







Відео


Хмельницький цікавий



Творчість Кобзаря очима українських поетів



Шевченко вустами жінок