Житловий будинок кін. ХІХ ст. (вул. Грушевського, 93)

Одноповерховий, цегляний, у плані Г-подібний. Збудований у цегляному стилі, декор якого підкреслено пофарбуванням. Головний фасад має симетричну композицію, по боках виокремлюються розкріповки, які увінчані трикутними аттиками. Вікна оздоблені лиштвами з замковим каменем.

Будинок є типовим для забудови Проскурова кінця ХІХ – початку ХХ ст. та має цінність як частина історичного середовища, що сформувалось в районі вул. Комерційної (нині Грушевського) та Старобульварної (нині Гагаріна та Європейська).

Побудований на початку ХХ ст. Використовувався як житловий, згодом як адміністративний. У другій половині ХХ ст. розміщений відділ обласної наукової бібліотеки.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00Відео


Хмельницький цікавийІз філософських смисліНАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ РОЗПОЧНЕТЬСЯ 4 ГРУДНЯ