Житловий будинок кін. ХІХ ст. (вул. Проскурівського підпілля, 70)

Одноповерховий, цегляний, у плані прямокутний. Споруджений на початку ХХ ст. у цегляному стилі. Головний фасад асиметричний, на якому виокремлюється розкріповка, яка увінчана прямокутним аттиком з цегляними стовпчиками по кутах. У міжвіконному просторі розкріповки – напівциркульна ніша, що у минулому була прикрашена скульптурою.

Будинок належить до зразків міської садибної забудови кінця ХІХ – початку ХХ ст. та має архітектурну цінність завдяки поєднанню цегляного стилю з елементами модерну.

Нині використовується для комерційних потреб.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00Відео


Хмельницький цікавийІз філософських смисліНАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ РОЗПОЧНЕТЬСЯ 4 ГРУДНЯ