Житловий будинок кін. ХІХ. (вул. Кам’янецька, 18)

Двоповерховий, цегляний, тинькований, у плані прямокутний.

Побудований у 1880 р. купцем II гільдії Шулімом Бурсуком на місці одноповерхового складського приміщення, яке також належало згаданому купцю. Будинок використовувався як прибутковий – на першому поверсі купець мав власну крамницю, а іншу частину будинку здавав квартиронаймачам.

Будинок є типовим для забудови Проскурова наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. та має цінність як частина історичного середовища центральної частини міста.

Нині використовується як житловий та для комерційних потреб.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00