Житловий будинок поч. ХХ ст. (вул. Грушевського, 96)

Одноповерховий, цегляний, у плані прямокутний. Виконаний у цегляному стилі. В об’ємній композиції будинку домінує зрізане наріжжя з ризалітом, підкресленим рустовкою, у завершенні – високим шатром. Головний фасад вирізняється асиметрією, має бічну розкріповку з трикутним аттиком. Цегляний декор фасаду підкреслено пофарбуванням.

Особняк є типовим для забудови Проскурова наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. та має цінність як частина історичного середовища району особняків, що сформувався в місті в районі вул. Комерційної (нині Грушевського) та Старобульварної (нині Гагаріна та Європейська).

Побудований наприкінці 1890-х рр. У 2005-06 рр. з тильного боку добудовано другий поверх, який виконаний в цеглі та не впливає на загальний вид історичного фасаду.

Нині використовується для комерційних потреб.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00Відео


Хмельницький цікавий«Мельпомена» — театральний фест«З Україною в серці»