У 1996 р. була відкрита перша в незалежній Україні студія іконопису в м. Хмельницькому, а рішенням №43 від 5 липня 2005 року двадцять п'ятої сесії Хмельницької міської ради як школа іконопису «Нікош», у перекладі з грецької – Святий Микола-чудотворець. Засновником, директором та викладачем є Микола Володимирович Бенедищук. Навчаючись у Греції Микола Володимирович вирішив відроджувати іконописання на Батьківщині. Шлях становлення був наполегливим, а мета благородна – збереження та популяризація української ікони.

 

У 2008 р. відбулось відкриття виставкової зали, де учні та викладачі школи представили свої роботи. На сьогоднішній день у виставковій залі проводяться спільні виставки митців міста, учнів та викладачів школи, що популяризують сакральне мистецтво України.  

 

Викладачі школи (Войтюк О.С., Михайлець М.М., Наумова І.П., Неліна Ю.М.) є випускниками студії іконописаня та мають вищу освіту за спеціальністю «образотворче мистецтво».Викладачі проходячи курси підвищення кваліфікації постійно удосконалюють методику викладання іконопису, тим самим сприяють зацікавленості дітей до іконопису і їх розвиток у ньому. Викладач та учні школи приймають активну участь у культурно-мистецькому житті міста.

 

На сьогоднішній день у школі навчається більше 90 учнів у віці від 9 до 18 років. Програма навчання побудована на основі шкільного процесу, навчальний курс - шість років. За цей термін учні опановують мистецтво канонічного та академічного стилів. Випускники школи систематично вступають до вищих мистецьких навчальних закладів I-IV рівнів акредитації (Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Львів, Київ, Чернівці, Тернопіль та Польща).

Результатами діяльності школи іконопису стали виставки: у стінах Верховної Ради України, Києво-Печерській лаврі, Палаці культури України, Золотій залі фонду культури України, м. Модесто, Сан-Франциско (США), м. Торонто (Канада), на Гавайях, Мексиці, м. Перемишлі (Польща), м. Шауляй (Литва).


Адреса:

м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 60; тел. 65-11-88


Режим роботи:

Адміністрація школи: понеділок – п’ятниця  від 9.00 – 18.00

 

Виставкова зала: понеділок  п’ятниця від 10.00 до 18.00


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00







Відео


Хмельницький цікавий



Творчий дует письменників у Хмельницькому



Презентація 17 випуску літературного альманаху «Медобори» відбулась 21 вересня, в Хмельницькому