Дата заснування:  1993 рік

Адреса: м. Хмельницький, 29000, вул. Проскурівська, 43.

Оркестр функціонує з 1993 року за розпорядженням Хмельницької міської ради від 14.06.93 р. №1351.

За рішенням міської ради від 08.11.2012 року №928 оркестр набув статусу муніципального естрадно-духового оркестру, що сприяло розширенню репертуару оркестру, більш активній концертно-гастрольній діяльності в містах області та України, збільшенню аудиторії слухачів та прихильників музики даного жанру.

Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр – це професійний творчий колектив, відомий своїми виступами в Україні та за межами нашої держави. Виступи оркестру є окрасою будь-якого концерту чи урочистого заходу, неодноразово виступав у концертах з нагоди державних та професійних свят як в рідному місті, так і в інших містах України, має низку нагород за участь у регіональних та всеукраїнських фестивалях та конкурсах. Позаду виступи в Києві, Вінниці, Житомирі, Рівному, Тернополі, Кам’янці – Подільському, десятках малих міст та селищ України.

В різні роки становлення та діяльності колективу посаду головного диригента оркестру обіймали: Анатолій Слюсар, Василь Станко, Володимир Боруцький.

Впродовж усього періоду діяльності з оркестром виступали відомі українські солісти-вокалісти: Народні артисти України – Леонід Тищенко, Марія Ясіновська, Заслужені артисти України Олександр Полянський, Олександр Болгарчук та Фатіма Чергіндзія, володарка премії «Золота зірка Алли» міжнародного пісенного конкурсу «Нова хвиля – 2009», фіналістка телевізійного проекту «Голос країни» Міла Нітіч, молоді лауреати та дипломанти міжнародних конкурсів Артем Ромасюков, Марина Українець, Ілона Бачмага, Інна Гласова, Павло Дасюк, Дарія Сохрякова та інші.

Головним диригентом, а з 2013 року директором – художнім керівником Хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру є Тарас В’ячеславович Безнюк – випускник Рівненського державного гуманітарного університету. За вагомий особистий внесок у розвиток музичного мистецтва, багаторічну плідну творчу діяльність, високу професійну майстерність в 2013 році Тарас Безнюк нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури.

Під керівництвом Тараса Безнюка, за високу професійну майстерність, активну суспільно-громадську та концертну діяльність, участь у благодійних проектах та популяризацію музичного мистецтва серед широких верств населення оркестр став лауреатом міської премії ім. Богдана Хмельницького в 2016 році.

У 2010 році при оркестрі створено перший в Україні колектив мажореток «Альфа» під керівництвом Олександра Мильнікова, що дало новий поштовх для подальшого розвитку колективу.

Оркестр має багату творчу біографію: є дипломантом та лауреатом чисельних мистецьких конкурсів та фестивалів, учасником свят та урочистостей, зокрема:

  • міжнародного конкурсу духової музики «Сурми-97» (м. Рівне)
  • міжнародного фестивалю духових оркестрів «Трускавець представляє»  (м. Трускавець, 2000 р.);
  • фестивалю духових оркестрів (м. Чеханов Польща, 2007 р.);
  • міжнародного фестивалю духових оркестрів країн Європи та Африки (м. Гравлен, м. Сомюр, Франція, 2008, 2009, 2011 рр.);
  • міжнародного фестивалю духових оркестрів ( м. Свеце, Польща, 2013 р);
  • міжнародного фестивалю духових оркестрів «BerlinTattoo» (м. Берлін, Німеччина,2014, 2015 р.).
  • 27-му міжнародному фестивалі музики в Німеччині на запрошення комітету асоціації німецької музики Bergmannsblasorchester Kurbad Schlemae. V (2018 р.)

Фестивалі і конкурси для оркестру особливий етап творчості, вони надихають, відкривають творчі резерви.

Масштабним виступом у 2013 році став виступ оркестру на міжнародному фестивалі «Свеце – 2013», на який було запрошено сім духових оркестрів з  Білорусії, України, Німеччини та Польщі.

Важливими подіями для оркестру в листопаді місяці 2014 року та в січні 2015 року були  поїздки  в Німеччину разом з колективом мажореток «Альфа» на міжнародний фестиваль «Berlin Tattoo», котрий збирає в Німеччині найяскравіші  колективи з усього світу.

Оркестр є засновником відкритих фестивалів: духових оркестрів «Проскурівське дефіле» та джазової музики «Джаз фест Поділля», які з 2005 року проходять у м. Хмельницькому.

В травні 2017 року відбулася зустріч Хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру з корифеями рівненського джазу. На концертімали змогу зустрітися викладачі та колишні студенти, а сьогодні музиканти Хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру.

23-го червня 2017 року відбувся концерт Хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру в м.Києві в залі Київського планетарію в рубриці низки концертів "Джаз під зорями". Особливістю цього концерту було те, що слухачі могли не тільки насолоджуватись гарною музикою, але й споглядати зоряне  шоу під куполом. Запрошеним готем цієї концертної програми стала заслужена артистка України Фатіма Чергіндзія, з якою  в оркестрі існує давня співпраця.

25 вересня 2018 року з низкою позитивних емоцій та вражень оркестр повернувся з Німеччини, де він представляв Україну на 21-му європейському фестивалі духової музики та на 27-му міжнародному фестивалі музики в Німеччині на запрошення комітету асоціації німецької музики Bergmannsblasorchester Kurbad Schlemae. V. Загалом на фестивалі були присутні колективи з 12 країн, три дні поспіль: 21, 22 та 23 вересня жителі та гості міста Бе Шльоме насолоджувалися музикою. Щорічно в приміщенні міського будинку культури відбувається презентація мистецької програми «Юні дарування Хмельницького» за участю муніципального естрадно-духового оркестру та учнів шкіл естетичного виховання. В таких концертах мають можливість по новому розкритися молоді таланти Хмельницького:

Цінним надбанням і прикрасою оркестру стали солісти оркестру Марина Українець, Інна Гласова, Дар’я Сохрякова, Дарія Коневега Павло Дасюк, які на сцені почуваються впевнено та невимушено, артистично та емоційно передають характер того чи іншого твору. Кожен твір в їх інтерпретації набирає то ніжної елегантності, то напруженої драматичності образів.

Просвітлені обличчя слухачів, квіти та оплески є найприємнішим подарунком для артистів оркестру.

В творчих планах оркестру продовження гастрольної діяльності по містах області та України, участь в фестивалях та конкурсах.


Адреса: м. Хмельницький, 29000, вул. Проскурівська, 43

Сайт: www.khvbband.com.ua

E-mail: kmorkestr@ukr.net


ГРАФІК
роботи Хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру

ПОНЕДІЛОК

7.30 – 11.30 – загальна репетиція

12.30 – 22.00 – індивідуальна самопідготовка

ВІВТОРОК

7.30 – 11.30 – загальна репетиція

12.30 – 22.00  – індивідуальна самопідготовка

СЕРЕДА

7.30 – 11.30 – репетиція ансамблів по групах

12.30 – 22.00 – індивідуальна самопідготовка

ЧЕТВЕР

7.30 – 11.30 – репетиція ансамблів по групах

12.30 – 22.00 – індивідуальна самопідготовка

П’ЯТНИЦЯ

7.30 – 11.30 – загальна репетиція

12.30 – 22.00 – індивідуальна самопідготовка

СУБОТА, НЕДІЛЯ  вихідні

20 годин на тиждень ( 4 години кожен день) відводиться на репетиційно-підготовчу роботу з заліком цієї роботи в робочий час (самопідготовка, підбір музичних творів, вивчення партій).

Розпорядок роботи оркестру може змінюватись, згідно планів роботи управління культури і туризму та оркестру – проведення концертів, обслуговування різних заходів в місті, області та за її межами.

В літній період (травень – вересень) графік роботи коректується відповідно з планом роботи оркестру в мікрорайонах міста в суботу та неділю.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00Відео


Хмельницький цікавийПрезентація 17 випуску літературного альманаху «Медобори» відбулась 21 вересня, в Хмельницькому250 книг зібрали хмельничани для пацієнтів дитячої лікарні