Історія клубу «Книжківці» розпочинається з організацією в селі колгоспу у 1935 році і побудовою силами сельчан клубу з хатою-читальнею (бібліотекою). До Другої світової війни тут проводилась певна культурно-масова робота, яка була призупинена у часи бойових дій та окупації. Після війни, відновивши свою діяльність, клуб і бібліотека вже не задовольняються старим приміщенням і у 1958 році колгосп імені М. Щорса розпочинає будівництво нового будинку культури, яке завершилось у 1963 році. Новий клуб і донині виконує свої функції (вул. Карбишева, 1).

Перші активісти клубу Олександра Авраменко, Федір Рубан, завідуючий клубом Пилип Мудрак (загинув на фронті) вклали весь свій талант і здібності, щоб односельцям було цікаво в культурній установі. Після війни тут працює завідуючим Аркадій Петрович Коваль – фронтовик, в’язень концтаборів, який у роки лихоліття і важких випробувань не втратив душевної наснаги, своїх талантів – співав, грав на баяні, займався оформленням всіх заходів – від стіннівок і агітлистівок до стендів та масових дійств. Під його керівництвом у клубі на той час діяли драматичний, вокальний гуртки, бібліотека, гурток художнього читання, хор-ланка, що завжди заспівувала на різних масових заходах. Послаблене здоров’я змусило Аркадія Петровича залишити посаду і до 1983 року керівники клубу постійно змінюють один одного, фактично не затримуючись на посаді.

З 1983 року посаду завідуючим клубом обіймає Микола Васильович Стадник. Молодий, енергійний, відповідальний, що на той час тільки повернувся зі служби в армії, він знову відродив роботу, додавши розмаїття її формам. Нині тут працюють різні гуртки художньої самодіяльності, регулярно на сцені клубу проводяться тематичні вечори, ігри КВН, молодіжні вечори відпочинку, тричі на тиждень демонструються кінофільми. При клубі створений духовний оркестр і вокально-інструментальний ансамбль. Щороку в листопаді проводяться гарні та змістовні свята врожаю  для працівників сільського господарства, вечори вшанування вдів, загиблих воїнів-односельчан, День перемоги, вшанування найстаріших жителів мікрорайону. Гарною традицією вже стало проведення мітингу-реквієму біля пам’ятника загиблим воїнам-односельчанам, святкування Дня міста Хмельницького, свята зустрічі весни, Великодніх свят. Клуб тісно співпрацює із школою мікрорайону, місцевою церквою, комітетом самоорганізації населення, радою ветеранів Другої світової війни мікрорайону Книжківці.

Клубні формування:

  • гурток з настільного тенісу, шахів та шахмат (керівник – Стадник Микола Васильович)
  • фольклорний, вокальний колектив «Книжківчанка» (керівник – Радецький Олексій Анатолійович)

Режим роботи:

з 10:00 до 22:00.

Вихідні дні: понеділок, середа.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00