Презентація книги Оксани Зененко "Побратим гетьмана"

16 лютого о 12.00 у читальній залі Центральної публічної бібліотеки (вул. Подільська, 78) сучасна українська письменниця, авторка популярних історичних романів Оксана Зененко представить свою нову книгу «Побратим гетьмана».

Ще зі шкільних років пані Оксана захоплювалася історією, цей потяг підтримувала родина. Багато років досліджувала епоху Гетьманщини, що і спонукало письменницю до написання романів «Останній лицар гетьмана» і «Таємна місія гетьмана», які побачили світ у 2020 і 2021 роках. Книги здобули популярність. Тож авторка продовжила працювати в жанрі — і у 2023 вийшов друком роман «Побратим гетьмана».

На зустрічі в бібліотеці можна буде дізнатися безпосередньо в авторки про перші її проби пера, плани на майбутнє, як вона здійснює власні історичні дослідження, у який спосіб словом малює своїх художніх персонажів та створює цікаві сюжетні лінії, де минуле показує шлях для майбутнього…


Із анотацій до нового роману:

«1710 рік. Після повстання Мазепи в Україні тривають царські репресії. Старшини-емігранти в Бендерах обирають гетьманом Пилипа Орлика. Разом із кошовим отаманом Костем Гордієнком та шведським королем Карлом XII він має намір продовжувати війну з Московією за звільнення українських земель... Однак дещо інакше бачить майбутнє гетьман Іван Скоропадський, який прагне домовлятися з царським урядом про збереження прав і вольностей Війська Запорозького. Такої думки тримаються і його соратники-урядовці...

Несподівано один з них, осавул ніжинського полку Дмитро Жураківський, здійснює неприпустиме: вступає у бійку з московськими драгунами, рятуючи від їх зазіхань незнайому дівчину. Цей небезпечний конфлікт за участі загадкової панночки втягує Дмитра у таємниці гетьманської столиці, спонукає до розуміння вчинку Мазепи та відкриває постать лютого ворога Москви — кошового Костя Гордієнка. І, зрештою, ставить перед непростим, доленосним вибором…»