СКОРБОТНІ ДЗВОНИ ПОДІЛЛЯ
-
20 Листопада 2024 р.
-
Прес-центр
ятні заходи відбуваються впродовж місяця.
У вступному слові директор музею історії міста Хмельницького Галина Барабаш наголосила на необхідності для українців берегти власну історичну пам`ять, зберігати знання про предків, котрі впродовж попередніх століть змагалися за збереження національної історії, національної ідеї, мови в умовах постійної ворожої агресії та чужинецького гніту. Слід вірити й докладати зусиль, щоб і з нинішніх випробувань Україна вийшла цілісною, зберегла власну ідентичність для наступних поколінь. Двадцяте століття не стало винятком для українців у боротьбу за збереження власної національної ідентичності, принісши на нашу землю багато потрясінь: Перша світова війна, революції 1905 року, революція 1917-1921 років, під час якої смертельним котком прокотилися по нашій землі перша і друга більшовицько-українські війни, реваншистська війна білої армії за збереження російської імперії, польсько-більшовицька війна, друга світова війна… Три голодомори, цинічно сплановані і реалізовані узурпаторською більшовицькою владою: голодомор 1921-1923 років, найбільший голодомор-геноцид 1932-1933 років та голодомор 1946-1947 років…Голодомори, штучно організовані на родючій і щедрій українській землі, котрі забрали мільйони життів, - страшний злочин, який повинні усвідомити народи нашої планети і дати цьому правдиву оцінку. Найбільший з них, Голодомор-геноцид 1932-1933 років, за різними оцінками українських та іноземних дослідників забрав життя щонайменше 7-10 мільйонів українців, з них – 4,5 мільйона – дітей.
ятати про цей та інші злочини, вчинені проти українців та передавати наступним поколінням. Історичні уроки закликають нас бути пильними, тримати удар у протистоянні з ворогами української державності.
Галина Барабаш познайомила студентів зі змістом банерів експозиції. Розповіла також про історію заснування та діяльність музею історії міста Хмельницького.
Відвідувачі отримали змогу безкоштовно познайомитися з усією музейною експозицією, відчути переваги інтерактивної взаємодії з експонатами, чим можуть похвалитися не так багато українських музеїв. А також – зробити багато цікавих світлин в обладунках чи одностроях, вбраннях різних епох.
Запрошуємо відвідати музей та познайомитися з експозицією «Скорботні дзвони Поділля», яка триватиме до 25 листопада 2024 року.
Музей історії міста Хмельницького.