Ольга Саліпа презентувала в бібліотеці свій роман «Таких тисячі»

27 лютого до Центральної публічної бібліотеки завітала хмельницька авторка Ольга Саліпа. Володарка відзнак конкурсу «Коронація слова» познайомила в читальній залі авдиторію шанувальників її творчості з новою книгою «Таких тисячі». Історія довжиною майже в чотири сотні сторінок побачила світ у 2025 році.

Серед творчого доробку письменниці є поетичні книги, серія книг для підлітків, психологічні та  ретроромани, родинні саги з історичними мотивами. Особливо полюбилися хмельничанам її твори про Проскурів. Нова ж книга стала відображенням того, що диктує нам сьогодення. Вона про жінок, котрі зазнали болючих втрат воєнного часу… — і все ж про любов!

Роман такий: «Ця книга не про біль, а про велику любов, яка рухає життям навіть тоді, коли здається, що життя скінчилося. Про те, що любов не зникає зі смертю людини. Вона може бути дивною, не всім зрозумілою і навіть жити поряд із любов’ю до іншого чоловіка. Бо справжня любов довша за життя».

Пані Ольга на презентації поділилася історією написання, розповіла про головних героїнь — таких різних і схожих водночас. Наголосила, що намагалась створити книгу оптимістичною, трішки з гумором, з легким сумом: щоб читач міг із твором і поплакати, і посміятися, і помріяти.

І хоч письменниця писала роман не для жінок, які пережили втрату, а для всіх інших, та він вдався про кожну, хто втратив кохану людину на війні. І зараз, з виходом книги, вона отримує багато відгуків від дружин полеглих воїнів. Книгу називає терапевтичною. Як виявилося, роман дає змогу одним відчути підтримку, іншим — навчитися підтримувати.

Тому разом із письменницею на захід завітала психологиня БФ «Рокада» Ірина Гнєзділова. Фахівчиня розказала, як правильно підтримувати жінок, які втратили коханих людей на війні.

А особиста історія авторки — це приклад того, як дружина загиблого Героя не здалася, продовжила жити, стала успішною. Своєю чергою на зустрічі письменниця поділилась, що її мотивувало і допомагало у важкі часи. Каже, що таких життєвих доль зараз дуже багато. Таких, як її героїні, тисячі… 

За результатами опитування БФ «Бібліотечна країна» (участь взяли 160 бібліотек) книги пані Ольги увійшли у перелік найзапитуваніших під час війни. Нова її робота так само буде популярною, бо тема, якої торкнулася авторка, є незрівнянно на часі. «“Таких тисячі” важлива для читання сьогодні, — переконана бібліотекарка Юлія Винокурова. — Хтось зустріне у цій книзі себе, хтось свою подругу чи знайому. Книга допомагає зрозуміти, що життям керує не біль, а любов. І ця любов не зникає зі смертю, саме вона породжує надію, що здатна відновити життя».