29000, м. Хмельницький,
вул. Проскурівська, 30
(0382) 70-35-25
Людина, як книга. У Хмельницькій міській центральній бібліотеці пройшла сьома «Жива бібліотека». Цього разу у ролі книг виступили чиновники Хмельницької міської ради, адже проект присвятили до Дня місцевого самоврядування.
«Жива бібліотека» має багато спільного із звичайною бібліотекою, єдина різниця – книги «живої бібліотеки» – люди, що мають цікаві історії, з якими вони хотіли б поділитися з читачами. «Читач» може віч-на-віч поспілкуватися з «живою книгою», задати запитання, які він не мав можливості поставити за звичайних умов.
Протягом двох років «живими книгами» стали 25 відомих хмельничан. Це поліцейські, відомі краєзнавці, туристи, журналісти, представники бізнесу, музиканти, байкери, математики, спортсмени, волонтери з Франції. У цей раз «Живими книгами» є молоді, креативні, результативні державні службовці, які працюють для громади нашого рідного Хмельницького. Читання «живих книг» – це завжди відкриття і вир емоцій, адже цікавих історій набагато більше, ніж про це написано книг.
«Прочитати» можна було такі «Книги»:
– «Закрути світ» (Оксана Новодон, начальник управління економіки Хмельницької міської ради, кандидат економічних наук); «Світ мінливий. І саме люди змушують його рухатись. Оточуй себе активними людьми, розвивайся, приймай виклики світу, використовуй всі можливості, виходь із «зони комфорту» – ось мої рецепти успіху».
– «Моя формула успіху» (Андрій Бондаренко, заступник міського голови); «Формула успіху чиновника – не бути чиновником. Вже 19 років я чиновник. Два роки тому проміняв столичні кабінети на провінцію. Не шкодую про це, бо саме у роботі за громадою і на громаду можна себе реалізувати повністю. Скажу відверто, посада заступника міністра у Києві – це відпочинок у порівнянні з посадою заступника міського голови у Хмельницькому. Бо тут не виходить закритися в кабінеті, малювати стратегії і давати доручення. Тут – або зробив справу, або її не зробив. Але навряд чи щось би в мене виходило, якби я був класичним чиновником, жив і працював лише за інструкціями. Успіх – це для мене гармонійне поєднання всього: кар’єри, політики, захоплень, яскравих вражень і щасливого особистого життя».
– «Щоб було інакше, треба «інакшити» (Ксенія Косюк, зав. сектору управління інформаційно-організаційної роботи і контролю Хмельницької міської ради); «Час одружився зі швидкістю, тому треба прискорюватися, коли працюєш з інформацією. Постійне навчання, пошук нових підходів, вболівання за справу – ті речі, які завжди дають результат. Раніше працювала журналістом і, щоб об’єктивно оцінити ситуацію, варто опинитися по різні боки. Хочеш щоб було інакше? Все просто – «інакш».
– «Мій обов’язок – це допомога військовим» (Ігор Олійник, радник Хмельницького міського голови з питань АТО); «Бойове побратимство – то не просто дружба, це щось значно більше. Побратимство, взаємовиручка, готовність пожертвувати собою, врятувати друга – це те, що відрізняє звичайну дружбу від бойової, А ще – мотивація, бо ми ж були добровольцями, нас не призвали, силою не відірвали від якоїсь справи, ми знали, куди і на що йшли. Тепер мій обов’язок – це допомога військовим.
«Щиро вдячна за запрошення взяти участь у «живій бібліотеці». Досвід живого спілкування дозволив не лише поділитися власними історіями, але й отримати свіжі погляди щодо подальшої діяльності»,– поділилася враженнями від заходу Оксана Новодон.
Такі акції проводяться для відновлення живого спілкування між людьми, побудови довіри через особисті історії, руйнування стереотипів, підвищення культурного взаєморозуміння та налагодження суспільного діалогу.