«Книжкова весна» знайомить з літераторами краю

Талановита подолянка Оксана Радушинська

Першою гостею «Книжкової весни» у бібліотеці стала талановита поетеса, письменниця, журналістка, теле- та радіоведуча, режисерка та редакторка, засновниця ГО «Творча сотня "Рух до перемоги"» та активна українська волонтерка Оксана Радушинська.

Пані Оксана — відома подолянка, яка пише і для дітей, і для дорослих. Тож сьогодні вкотре поспілкуватись про її досягнення, натхнення та творчі плани завітали читачі — учні 6 класу СЗОШ №21.

Оксана Петрівна традиційно отримала безліч цікавих запитань про перші проби пера, мрії, волонтерство та виступи у східній Україні, а ще чимало побажань на майбутнє та слів про очікування нових книжкових презентацій авторки. «Писати для дітей — це величезна відповідальність, бо діти щирі, відкриті та завжди очікують того ж у відповідь. Для них писати важче, але цікавіше», — відзначила письменниця.

Присутнім енергії й позитиву додало виконання сучасної патріотичної пісні «Байрактар» військовослужбовицею та волонтеркою Тетяною Повар. «Тендітна дівчина розповіла про те, як їй вдається поєднувати непросту військову службу, волонтерство, час із сім’єю та творчі зустрічі. Щирий інтерес дітей до гостей заходу створив невимушену атмосферу, залишивши приємні враження у всіх присутніх», — відзначили бібліотекарки.

Атмосферний світ прози Юрія Даценка

Опісля першої нині у бібліотеці відбулась і друга зустріч у межах форуму «Книжкова весна на Хмельниччині». Творчий гість — хмельницький письменник Юрій Даценко, який успішно дебютував з романом «Пастка для різника». Наразі автор видав 4 книги та готує до видання п’яту.

Пан Юрій цікаво поєднує детективний сюжет з історичним підґрунтям та атмосферою трилера, працює на стику жанрів. Популяризує маленькі міста та села, зокрема старий Проскурів. Багато подорожує, організовує історичні реконструкції та волонтерить.

На пізнавальне літературне рандеву «Атмосферний світ прози Юрія Даценка» запросили читачів старшого абонементу — учнів 9 класу СЗОШ №21. Підліткам було цікаво поспілкуватись з прозаїком, дізнатись більше про будні автора-хмельничанина.

Митець розповів про свої дитячі роки як читача нашої бібліотеки та як учня СЗОШ №21, поділився враженнями від сучасної літератури та авторськими секретами й намірами, а також планами щодо всеукраїнського туру після перемоги.

Школярі почули з перших уст про особливості письменницької праці, важливість навчання для освоєння цього хисту, а також про розвиток природних талантів і вміння йти в ногу з часом.